Statbel, 1 januari 2026

Woningbestand in Oost-Vlaanderen: hoe oud zijn de huizen?

54,2% van de huizen in Oost-Vlaanderen is gebouwd voor 1971. Bekijk de cijfers per gemeente.

  • Gratis en vrijblijvend
  • Je gegevens worden enkel naar echte vakmensen gestuurd

Renovatie in Oost-Vlaanderen?

Gratis en vrijblijvend. Je gegevens gaan pas naar vakmensen als je je aanvraag bevestigt.

Oost-Vlaanderen in cijfers

Inwoners1.611.409Vlaanderen: 6.898.350
Gebouwen675.623waarvan 548.153 huizen
Woongelegenheden781.70424,8% in appartementen
Huizen van voor 197154,2%Vlaanderen: 51,8%

De ouderdom van de huizen in Oost-Vlaanderen

Huizen in de provincie Oost-Vlaanderen volgens bouwperiode
BouwperiodeHuizen in de provincie Oost-VlaanderenAandeelVlaanderen
Voor 1946173.62031,7%26,8%
1946 tot 1970123.66822,6%25,1%
1971 tot 198171.85313,1%14,2%
1982 tot 200192.20816,8%18,3%
2002 of later86.76415,8%15,6%

In de provincie Oost-Vlaanderen is 54,2% van de huizen gebouwd voor 1971, hoger dan het Vlaamse gemiddelde van 51,8%. 31,7% dateert van voor 1946 (Vlaanderen: 26,8%).

De tien grootste gemeenten

Gemeenten met de meeste inwoners op 1 januari 2026. Klik door voor alle cijfers per gemeente.

De tien gemeenten met de meeste inwoners in Oost-Vlaanderen
GemeenteInwonersHuizenVoor 1946Voor 1971Woongelegenheden in appartementen
Gent274.04276.15354,4%73,3%42,9%
Aalst93.09429.14937,1%66,7%29,5%
Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht88.34428.18325,7%49,3%28,0%
Sint-Niklaas83.40023.54933,2%59,4%33,9%
Lokeren50.89717.09228,5%47,6%22,9%
Dendermonde47.82816.20032,4%58,3%25,9%
Deinze46.38016.70022,4%41,7%20,5%
Ninove40.87913.73434,7%58,9%23,5%
Merelbeke-Melle37.67513.46224,1%52,1%18,4%
Evergem37.37113.79518,9%40,9%13,8%
Provincie Oost-Vlaanderen1.611.409548.15331,7%54,2%24,8%
Vlaanderen6.898.3502.197.03626,8%51,8%29,8%

Onder de tien grootste gemeenten heeft de gemeente Gent het hoogste aandeel huizen van voor 1971 (73,3%) en Evergem het laagste (40,9%). Gent heeft het hoogste aandeel woongelegenheden in appartementen (42,9%).

Veelgestelde vragen

Hoeveel huizen in Oost-Vlaanderen zijn van voor 1971?

Volgens Statbel is 54,2% van de huizen in de provincie Oost-Vlaanderen gebouwd voor 1971 (297.288 van 548.113 huizen met een gekend bouwjaar).

Welke gemeenten staan op deze pagina?

De tien gemeenten in Oost-Vlaanderen met de meeste inwoners op 1 januari 2026: Gent, Aalst, Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht, Sint-Niklaas, Lokeren, Dendermonde, Deinze, Ninove, Merelbeke-Melle, Evergem.

Waar komen de cijfers vandaan?

Uit de open data van Statbel: de kadastrale statistiek van het gebouwenpark en de bevolkingscijfers, beide op 1 januari 2026 (CC BY 4.0).

Bronnen en toelichting

Met huizen bedoelen we gebouwen in gesloten, halfopen of open bebouwing, inclusief hoeven en kastelen. Appartementsgebouwen, handelshuizen en andere gebouwen tellen niet mee in de bouwperiodes. De bouwperiode is het jaar waarin de bouw van het gebouw beëindigd werd volgens het kadaster. Een woongelegenheid is een woning of appartement. De gemeenten zijn die van 1 januari 2026, na de recente fusies. Een gebouw met een ouder bouwjaar is niet automatisch slecht en een jonger gebouw niet automatisch goed: de staat van een woning kun je enkel ter plaatse beoordelen.

Alle cijfers zijn gebundeld in een csv-bestand. Zie ook renovatie in Oost-Vlaanderen, met Census-cijfers over het woningbestand.

Klaar om te starten?

Beschrijf je project één keer en ontvang contact van vakmensen in jouw regio.

Offerte aanvragen