Statbel, 1 januari 2026

Woningbestand in Vlaams-Brabant: hoe oud zijn de huizen?

52,8% van de huizen in Vlaams-Brabant is gebouwd voor 1971. Bekijk de cijfers per gemeente.

  • Gratis en vrijblijvend
  • Je gegevens worden enkel naar echte vakmensen gestuurd

Renovatie in Vlaams-Brabant?

Gratis en vrijblijvend. Je gegevens gaan pas naar vakmensen als je je aanvraag bevestigt.

Vlaams-Brabant in cijfers

Inwoners1.210.797Vlaanderen: 6.898.350
Gebouwen468.705waarvan 388.833 huizen
Woongelegenheden553.86225,4% in appartementen
Huizen van voor 197152,8%Vlaanderen: 51,8%

De ouderdom van de huizen in Vlaams-Brabant

Huizen in de provincie Vlaams-Brabant volgens bouwperiode
BouwperiodeHuizen in de provincie Vlaams-BrabantAandeelVlaanderen
Voor 1946101.28126,1%26,8%
1946 tot 1970103.84126,7%25,1%
1971 tot 198158.74015,1%14,2%
1982 tot 200170.22018,1%18,3%
2002 of later54.70914,1%15,6%

In de provincie Vlaams-Brabant is 52,8% van de huizen gebouwd voor 1971, hoger dan het Vlaamse gemiddelde van 51,8%. 26,1% dateert van voor 1946 (Vlaanderen: 26,8%).

De tien grootste gemeenten

Gemeenten met de meeste inwoners op 1 januari 2026. Klik door voor alle cijfers per gemeente.

De tien gemeenten met de meeste inwoners in Vlaams-Brabant
GemeenteInwonersHuizenVoor 1946Voor 1971Woongelegenheden in appartementen
Leuven105.35726.43442,6%71,6%55,4%
Vilvoorde48.41311.59640,2%70,4%35,3%
Dilbeek45.11113.35417,7%51,5%27,4%
Halle43.13112.38242,6%66,7%32,0%
Grimbergen40.49110.66424,6%54,5%35,4%
Zaventem37.5189.54923,5%54,7%37,7%
Sint-Pieters-Leeuw37.05510.26632,9%60,2%26,4%
Tienen36.96212.38946,0%70,1%25,9%
Asse36.0189.51224,3%49,7%33,5%
Aarschot31.94811.42918,0%51,4%24,0%
Provincie Vlaams-Brabant1.210.797388.83326,1%52,8%25,4%
Vlaanderen6.898.3502.197.03626,8%51,8%29,8%

Onder de tien grootste gemeenten heeft de gemeente Leuven het hoogste aandeel huizen van voor 1971 (71,6%) en Asse het laagste (49,7%). Leuven heeft het hoogste aandeel woongelegenheden in appartementen (55,4%).

Veelgestelde vragen

Hoeveel huizen in Vlaams-Brabant zijn van voor 1971?

Volgens Statbel is 52,8% van de huizen in de provincie Vlaams-Brabant gebouwd voor 1971 (205.122 van 388.791 huizen met een gekend bouwjaar).

Welke gemeenten staan op deze pagina?

De tien gemeenten in Vlaams-Brabant met de meeste inwoners op 1 januari 2026: Leuven, Vilvoorde, Dilbeek, Halle, Grimbergen, Zaventem, Sint-Pieters-Leeuw, Tienen, Asse, Aarschot.

Waar komen de cijfers vandaan?

Uit de open data van Statbel: de kadastrale statistiek van het gebouwenpark en de bevolkingscijfers, beide op 1 januari 2026 (CC BY 4.0).

Bronnen en toelichting

Met huizen bedoelen we gebouwen in gesloten, halfopen of open bebouwing, inclusief hoeven en kastelen. Appartementsgebouwen, handelshuizen en andere gebouwen tellen niet mee in de bouwperiodes. De bouwperiode is het jaar waarin de bouw van het gebouw beëindigd werd volgens het kadaster. Een woongelegenheid is een woning of appartement. De gemeenten zijn die van 1 januari 2026, na de recente fusies. Een gebouw met een ouder bouwjaar is niet automatisch slecht en een jonger gebouw niet automatisch goed: de staat van een woning kun je enkel ter plaatse beoordelen.

Alle cijfers zijn gebundeld in een csv-bestand. Zie ook renovatie in Vlaams-Brabant, met Census-cijfers over het woningbestand.

Klaar om te starten?

Beschrijf je project één keer en ontvang contact van vakmensen in jouw regio.

Offerte aanvragen