Statbel, 1 januari 2026

Woningbestand in Limburg: hoe oud zijn de huizen?

42,9% van de huizen in Limburg is gebouwd voor 1971. Bekijk de cijfers per gemeente.

  • Gratis en vrijblijvend
  • Je gegevens worden enkel naar echte vakmensen gestuurd

Renovatie in Limburg?

Gratis en vrijblijvend. Je gegevens gaan pas naar vakmensen als je je aanvraag bevestigt.

Limburg in cijfers

Inwoners908.582Vlaanderen: 6.898.350
Gebouwen369.538waarvan 300.357 huizen
Woongelegenheden426.47524,4% in appartementen
Huizen van voor 197142,9%Vlaanderen: 51,8%

De ouderdom van de huizen in Limburg

Huizen in de provincie Limburg volgens bouwperiode
BouwperiodeHuizen in de provincie LimburgAandeelVlaanderen
Voor 194645.03115,0%26,8%
1946 tot 197083.95628,0%25,1%
1971 tot 198151.01617,0%14,2%
1982 tot 200166.04222,0%18,3%
2002 of later54.31218,1%15,6%

In de provincie Limburg is 42,9% van de huizen gebouwd voor 1971, lager dan het Vlaamse gemiddelde van 51,8%. 15,0% dateert van voor 1946 (Vlaanderen: 26,8%).

De tien grootste gemeenten

Gemeenten met de meeste inwoners op 1 januari 2026. Klik door voor alle cijfers per gemeente.

De tien gemeenten met de meeste inwoners in Limburg
GemeenteInwonersHuizenVoor 1946Voor 1971Woongelegenheden in appartementen
Hasselt90.91426.37517,1%47,0%39,7%
Genk68.10118.50322,1%54,5%33,5%
Beringen49.03416.29510,8%38,3%18,4%
Tongeren-Borgloon44.23915.41429,2%56,8%23,5%
Bilzen-Hoeselt43.22814.02815,8%44,0%25,9%
Sint-Truiden41.98713.93724,4%51,7%27,2%
Maasmechelen40.65312.10518,4%49,1%28,9%
Lommel35.45112.1137,2%35,5%20,9%
Heusden-Zolder35.03211.34110,0%39,8%20,2%
Pelt34.69811.1688,9%35,7%26,7%
Provincie Limburg908.582300.35715,0%42,9%24,4%
Vlaanderen6.898.3502.197.03626,8%51,8%29,8%

Onder de tien grootste gemeenten heeft de gemeente Tongeren-Borgloon het hoogste aandeel huizen van voor 1971 (56,8%) en Lommel het laagste (35,5%). Hasselt heeft het hoogste aandeel woongelegenheden in appartementen (39,7%).

Veelgestelde vragen

Hoeveel huizen in Limburg zijn van voor 1971?

Volgens Statbel is 42,9% van de huizen in de provincie Limburg gebouwd voor 1971 (128.987 van 300.357 huizen met een gekend bouwjaar).

Welke gemeenten staan op deze pagina?

De tien gemeenten in Limburg met de meeste inwoners op 1 januari 2026: Hasselt, Genk, Beringen, Tongeren-Borgloon, Bilzen-Hoeselt, Sint-Truiden, Maasmechelen, Lommel, Heusden-Zolder, Pelt.

Waar komen de cijfers vandaan?

Uit de open data van Statbel: de kadastrale statistiek van het gebouwenpark en de bevolkingscijfers, beide op 1 januari 2026 (CC BY 4.0).

Bronnen en toelichting

Met huizen bedoelen we gebouwen in gesloten, halfopen of open bebouwing, inclusief hoeven en kastelen. Appartementsgebouwen, handelshuizen en andere gebouwen tellen niet mee in de bouwperiodes. De bouwperiode is het jaar waarin de bouw van het gebouw beëindigd werd volgens het kadaster. Een woongelegenheid is een woning of appartement. De gemeenten zijn die van 1 januari 2026, na de recente fusies. Een gebouw met een ouder bouwjaar is niet automatisch slecht en een jonger gebouw niet automatisch goed: de staat van een woning kun je enkel ter plaatse beoordelen.

Alle cijfers zijn gebundeld in een csv-bestand. Zie ook renovatie in Limburg, met Census-cijfers over het woningbestand.

Klaar om te starten?

Beschrijf je project één keer en ontvang contact van vakmensen in jouw regio.

Offerte aanvragen